Правильний догляд за вухами

Марія Захарченко, топ-грумер України

Головний грумер салону краси для тварин «Мій Улюбленець», лікар ветеринарної клініки «Мірра-Вет» Е. В. Кічілюк.

Чищення вух часто входить у загальну процедуру грумінгу, особливо коли власник не приділяє їй достатньої уваги. Важливо самим це робити правильно та навчити клієнтів стежити за гігієною вух своїх вихованців.

Ми, грумери, через специфіку своєї професії, часто стикаємося з певними труднощами, які пов’язані як зі спілкуванням власників з домашніми вихованцями, так і з самими тваринами.

Одним із найважливіших, і в той же час, непомітних компонентів діяльності грумеру є робота з усунення неприємного запаху вихованця.

На сьогоднішній день розібратися зі специфічним ароматом собаки чи кота досить просто за допомогою професійних шампунів. У той же час не слід забувати, що попадання води у вушну раковину може призвести до розвитку отиту, що завжди може призвести до наслідків.

До того ж, не дуже приємно віддавати ідеально підстриженого собаку з брудними, жирними вухами, які неприємно пахнуть.

Тому грумінг вушної раковини вимагає від нас особливого підходу.

Всі ми чудово знаємо, що для якісного догляду за вухами слід використовувати добрі лосьйони. Але який вибрати, це вже вирішує кожен самостійно, на підставі власного досвіду. На наш погляд лосьйон для догляду за вушною раковиною повинен мати наступні якості:

легко видаляти сірку, бруд та неприємний запах з вуха;
не залишати жирних слідів на шерсті та одязі власника;
не викликати алергії;
бути на основі натуральних інгредієнтів;
бути економічним.
Всі ці якості мають спрей для чищення вух «Аурікап» Корпорації «Артеріум». До того ж, із ним приємно працювати завдяки його комплектуючим.

Сам процес чищення вушних раковин відносно нескладний. Тому ми рекомендуємо власникам домашніх вихованців стежити за гігієною вух самостійно в домашніх умовах, використовуючи «Аурікап». Проводити цю процедуру слід не рідше одного разу на 7-10 днів.

Власне чистка вушних раковин включає наступні етапи:

  1. Злегка відтягнувши кінчик вуха, вводимо лосьйон у вушну раковину. При цьому виявляємо пильність, оскільки вихованець рефлекторно почне трясти головою.
  1. Плавними рухами масажуємо основу вушної раковини. Це завжди приємно, звісно, якщо немає жодних захворювань. Після цього робимо паузу та даємо собаці можливість відпочити.
  2. Далі плавними рухами протираємо серветками поверхню вушної раковини зовні, забираємо вологу та бруд.

Потім уважно оглядаємо вушко. Цю процедуру слід проводити доти, доки вухо не стане чистим.

Важливо!

При чищенні вух слід пам’ятати таке:

не залишайте вологи у вухах, це завжди загрожує розвитком отиту;
працювати слід із підготовленими вухами, не забуваємо про тримінг;
намагайтеся уникати гострих предметів під час роботи з вухами (ватні палички), при запаленні можна легко травмувати шкіру;
не слід глибоко чистити вуха, тому що при неспокійній поведінці тварини можна випадково травмувати барабанну перетинку;
намагайтеся не працювати з хворими вухами, звичайні маніпуляції можуть бути надто болючими.
Таким чином, при роботі з вушними раковинами слід пам’ятати, що незважаючи на простоту маніпуляції, при чищенні вух існують певні особливості її проведення, які впливають на якість процедури. І, звичайно ж, на результат у вигляді красивих, чистих і вух, що добре пахнуть, впливають засоби, які ми використовуємо під час проведення процедур, зокрема, лосьйони. Тому я вибираю “Аурікап”.

Всі статті